, ,

Suzuki: Zayıf yene karşı müdahaleyi göz ardı etmeyeceğiz

26 Mart 2024 Salı

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, yendeki zayıflığı dizginlemek için herhangi bir önlemi göz ardı etmeyeceğini söyledi.

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki Salı günü yaptığı açıklamada, yendeki zayıflığı dizginlemek için herhangi bir önlemi göz ardı etmeyeceğini söyledi.

Suzuki, zayıf yenin ekonomi üzerinde hem olumlu hem de olumsuz etkileri olduğunu ancak aşırı oynaklığın ticari operasyonlar için belirsizliği artırdığını söyledi. Bakan, bunun ekonomiye zarar verebileceğini söyleyerek Tokyo’nun belirli para birimleri seviyeleri yerine piyasa hareketlerinin hızına odaklandıklarını belirtti.

Suzuki kabine toplantısı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, “Hızlı Döviz hareketleri istenmeyen bir durumdur. Para birimlerinin ekonomik temelleri yansıtacak şekilde istikrarlı bir şekilde hareket etmesi önemlidir” dedi.

Suzuki, “Kur müdahalesine ilişkin soruyu yanıtlarsam, bunun piyasa üzerinde istenmeyen etkileri olabilir. Aşırı hareketler olursa, herhangi bir önlemi göz ardı etmeden uygun şekilde yanıt vereceğiz” dedi.

(Kaynak: BloombergHT.com )

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir