İstiklal Caddesi’nde patlama: 6 can kaybı ve 53 yaralı var

13 Kasım 2022 Pazar

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Valisi Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre, Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 6 kişi yaşamını yitirdiğini, 53 kişinin de yaralandığını söyledi.

Beyoğlu İstiklal Caddesinde henüz neden kaynaklandığı bilinmeyen patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi 53 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, İstanbul Valisi Yerlikaya’nın kendisine verdiği bilgiye göre, 4 kişinin olay yerinde iki kişinin de hastanede yaşamını yitirdiğini, 53 kişinin de yaralı olduğunu söyledi.

Erdoğan Endonezya ziyareti öncesi basın toplantısında patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “İstiklal Caddesi’ndeki olayın faillerinin cezalandırılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Patlamada valimizin bildirdiğine göre 4’ü olay yerinde 2’si hastanede olmak üzere 6 vefat söz konusu, 53 kişi ise yaralı. Burada bir terör kokusu var ve bir kadının bu olayda rol oynadığı konusunda ilk tespit var. İncelemeler devam ediyor” ifadesini kullandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya patlamaya ilişkin, “Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir.

Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır” açıklamasını yaptı.

Yayın yasağı getirildi

Öte yandan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) patlamaya ilişkin yayın yasağı getirdi. Kurum tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur” ifadeleri kullanıldı.

(Kaynak: BloombergHT.com )

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir