,

Gıda perakendecilerinden indirim kampanyaları

11 Ekim 2023 Çarşamba

Hükümetin çağrısının ardından market zincirleri art arda indirim kampanyaları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın enflasyonla mücadele kapsamında gıda perakendecilerine yaptığı indirim kampanyası çağrıları sonrasında market zincirleri art arda indirime gittiklerini duyurmaya başladı.

Aralarında Migros, BİM, Şok Marketler ve A101’in bulunduğu zincirler çeşitli ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimler yapılacağını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat geçtiğimiz günlerde gıda perakendecilerine indirim çağrısı yapmış ve “Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz” demişti.

Erdoğan da Pazartesi günkü kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Bolat’ın çağrısını tekrarlayarak, “Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafımızı, işletmelerimizi yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadelemize destek vermeye davet ediyorum” İfadelerini kullanmıştı.

Ekim ayı içerisinde 500 üründe yüzde 50’ye varan indirimler yapacağını duyuran BİM, “Ekim ayı boyunca yapacağımız indirimlerle ülkemizin enflasyona karşı mücadelesini desteklerken, müşterilerimizin temel ürünlere erişimini de kolaylaştıracağız. Ürün maliyetlerinde artış olmadıkça ürün fiyatlarında artış yapmama ilkemizi, kurulduğumuz ilk günkü kararlılığımızla sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Migros da, tüketicilerin alım gücünü artırmak ve enflasyonla mücadele için 12 Ekim’dan başlayarak Kasım sonuna kadar 15 bini aşkın üründe yüzde 20-yüzde 50 indirimler sunacağını açıkladı.

A101 de yaptığı açıklamada, yıl boyu her gün en az bin üründe yüzde 50’ye varan indirim yaptıklarını belirterek, kampanyalarına ek olarak tüm ürün kategorilerinde düzenli indirim yapacaklarını duyurdu. rak enflasyonla mücadelede tüketici kurumların yanında olacağını duyurdu.

Şok Marketler de Ekim ayı boyunca her hafta en az 250 üründe olmak üzere toplam bin üründe yüzde 50’ye varan indirimler yapacağını duyurmuştu.

(Kaynak: BloombergHT.com )

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir