, ,

Bakan Şimşek’ten TCMB kararı sonrası net mesaj: Kararlıyız

24 Ağustos 2023 Perşembe

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek TCMB’nin şahin faiz kararı sonrası sosyal medya hesabından fiyat istikrarı konusunda kararlı olduklarını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faizleri 750 baz puan artırması sonrasında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bakan Şimşek karar sonrası, “Kararlıyız! Fiyat istikrarı en büyük önceliğimiz…” ifadelerini kullandı.

Şimşek geçtiğimiz hafta Türkiye Bankalar Birliği’nin 66. Genel Kurulu’na katılmış ve kısa vadede önceliklerinin makro finansal isitikrarın kalıcı bir şekilde tesis edilmesi ve öngörülebilirliğin artırılması olduğunu belirtmişti.

#yataytekli#haber##center#

Bakan Şimşek, para, maliye ve kredi politikalarının bu hedefleri sağlayacak şekilde oluşturulduğunu ve finansal istikrarı güçlendirmek ve piyasa mekanizmalarının işlevselliğini artırmak için para politikasına başlatılan sadeleşme ve sıkılaşma adımlarının devam edeceğinin altını çizmişti.

Mehmet Şimşek konuşmasında dezenflasyon süreci için bankacılık sektörünün programa uygun hareket etmesini beklediklerini ve özel bankaların tüketici kredilerini odaklandıkları dönemin geride kalması gerektiğini vurgulamıştı.

  • ŞİMŞEK: SADELEŞME VE SIKILAŞMA ADIMLARI SÜRECEK

(Kaynak: BloombergHT.com )

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir