,

Asya borsaları 2023’te ekonomi için olumsuz etkileri tartmasıyla düştü

28 Aralık 2022 Çarşamba

Asya piyasaları, yatırımcıların 2023 yılında ekonomi için olumsuz etkileri tartması nedeniyle çoğunlukla düştü. Hong Kong hisseleri Çin’in yeniden açılmasıyla yükseldi.

Asya-Pasifik piyasaları, Wall Street’in bir gecede yaşadığı kayıpların ardından yatırımcıların 2023’te ekonomi için olumsuz etkileri tartması nedeniyle çoğunlukla düştü.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi tatil haftasından sonra ticaretin yeniden başlamasıyla yüzde 2,43 arttı. Anakara Çin’de, Shenzhen Bileşeni yüzde 0,72 düştü. Yuan pek değişmedi ve en son ABD doları karşısında 6,9689’da bulunuyordu.

Güney Kore’de Kospi, çip ve pil üreticilerinin hisselerinin, hissedarların gelecek yıl için yıllık ödemeye hak kazanmayacağı eski temettü etkisini fiyatlanmasıyla yüzde 2,01 düştü. Avustralya’da S&P/ASX 200 önceki kazançlarından vazgeçtikten sonra yüzde 0,15 düştü.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,59 ve Topix yüzde 0,28 oranında değer kaybetti. Japonya Merkez Bankası, geçen hafta yaptığı ve Japon devlet tahvili getirileri için hedef aralığını beklenmedik bir şekilde genişlettiği para politikası toplantısına ilişkin görüş özetini yayınladı.

(Kaynak: BloombergHT.com )

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir